ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 1. Úvod
 2. >
 3. Otázky a odpovědi
Informace o složení výrobků a alergenech
Dopékané pečivo

Ve vybraných prodejnách si můžete zakoupit dopékané pečivo.

Čepovaná vína

Ve vybraných prodejnách si můžete zakoupit čepovaná vína.

Doplňky stravy, léky

Ve vybraných prodejnách si můžete zakoupit doplňky stravy a volně prodejné léky.

Mohu použít dárkové poukázky?

Tyto papírové poukazy jsme v prodejnách Flop Top zrušili a teď jsou nabízeny pouze ve franšízových prodejnách Flop !

Na našich franšízových prodejnách Flop je možné zakoupit dárkový poukaz v hodnotě 200, 300, 500 a 1 000 Kč.

Udělejte radost svým blízkým a kupte jim náš dárkový poukaz, za který si můžou vybrat jakékoli zboží v naší prodejně. Dárkové poukázky jsou k dostání na pokladně v prodejně Flop. V této prodejně ji pak můžete použít na nákup jakéhokoli zboží z nabídky.

V případě, že hodnota vámi nakoupeného zboží nedosáhne částky na poukázce, peníze se nevrací. V případě, že hodnota vámi nakoupeného zboží částku na poukázce překročí, lze si zboží doplatit.

Za jaké stravenky mohu nakoupit?

Ve většině prodejen Flop a ve všech prodejnách FlopTop přijímáme tyto druhy stravenek: Sodexho Pass, Chéque Déjeuner a Edenred.

Mohu si v prodejně dobít kredit mobilního telefonu?

Ano. Na našich prodejnách si můžete nechat dobít kredit svého mobilního telefonu.

Co znamená CASHBACK?

Pokud si v prodejně vyberete zboží v hodnotě nejméně 300 Kč a za svůj nákup zaplatíte platební kartou vydanou v ČR, můžete při platbě požádat o výběr v hotovosti a pokladní vám zvolenou částku vyplatí.

Minimální částka výběru je 100 Kč, maximální 1 500 Kč. Částka musí být dělitelná stovkou.

Podporuje FLOP české výrobce?

Ano. Rozhodli jsme se maximálně podporovat české a regionální výrobce i dodavatele potravin. Spolupracujeme i s výrobci, kteří na našem trhu působí již delší dobu a stali se našimi spolehlivými dodavateli.  Prioritou naší firmy je nabídnou zákazníkovi kvalitní sortiment. S některými výrobci se snažíme spolupracovat opravdu velmi úzce. Uzeniny privátní značky Dobrý výběr premium nám řezníci připravují podle našich požadavků a receptur. Jsme ryze česká firma.

Podporuje FLOP nějaké zajímavé projekty nebo organizace?

Flop podporuje Dětský domov v Senožatech. Od roku 1998 podporuje společnost Flop dětský domov v Senožatech. Dětem přispíváme každoročně na rekreaci. Samozřejmostí jsou i dárečky ke Dni dětí, na Mikuláše nebo Vánoce. Chceme pomáhat i se vzděláním a to tak, že dětem, které jsou přijati na vysokou školu věnujeme notebook. Budeme rádi, když naše pomoc povede k snazšímu zapojení mladých lidí do běžného života. Pokud by měl někdo chuť a možnost přispět jakoukoli pomocí těmto dětem, může se obrátit na www.ddsenozaty.cz

Aby byla naše pomoc ještě efektivnější, začali jsme podporovati děti, které chtějí dále studovat. Od roku 2019 finančně zajišťujeme dvě studentky z domova v Senožatech, které studují vysokou školu. Přes nadaci Dejme dětem šanci jim přispíváme částkou 30 tisíc ročně na školné.

Flop podporuje Zoo v Hluboké nad Vltavou. Český řetězec Flop podporuje od roku 2004 Zoologickou zahradu Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Každý rok na jaře zde Flop sponzoruje „křtění kůzlátek“, jejichž je celoročním mecenášem. Akce se koná na Velikonoce a je věnovaná hlavně dětem. Je odměnou sledovat radostné tváře dětí, které si mohou hrát v přírodě, a ještě dostanou nějakou tu dobrotu pro dobrou náladu. 

Flop podporuje očkování proti tetanu. Firma Flop se stala partnerem vánočního charitativního koncertu QUEENIE, který se konal pod záštitou organizací Kiwanis a UNICEF. Tímto koncertem jsme podpořili očkování proti tetanu pro 129 milionů žen a novorozenců v rámci celosvětového projektu Eliminate. Každá zakoupená vstupenka pomohla a možná zachránila lidský život. 

Festival Tloskov – Podpořili jsme festival Tloskov, konaný u příležitosti výročí 60 let Centra sociálních služeb. Festival byl plný zajímavých interpretů i skupin a měl velký úspěch. Velmi si vážíme CSS Tloskov za pořádání tak náročné akce a jsme pyšní na to, že jsme mohli pomoct.

Jak řešíte prodej vajec z klecových chovů?

Naše občanská společnost, resp. její politická reprezentace se honosí angažovaností za boj o ochranu lidských práv, ochranu přírody, ochranu zdraví. Správní úřady těmto výrokům přitakávají. Zmíněný dokument ale dokazuje, že konkrétně v případě produkce vajec tomu tak rozhodně není. To je smutné zjištění.

My nemůžeme nečině přihlížet a být lhostejní, a proto jsme se rozhodli k jasnému jednání s cílem zrušit prodej vajec z klecového chovu.
Podle Českomoravské drůbežářské unie klecový chov v ČR zajišťuje 87,6 % celkové produkce vajec. Klecový chov zavedl nejen úsporu nákladů provozních a zároveň zajistil vyšší hygienu při produkci vajec, bohužel na úkor životního prostředí slepic. Tradiční domácí venkovská produkce takřka vymizela. Hlavní příčinu vidíme ve vylidňování venkova, převzetí moderního až městského způsobu života i v nízké ceně vajec. Jsme ryze česká firma, která má své obchody převážně v malých městech nebo obcích, s blízkým vztahem k zemědělství v tradičním pojetí. I na našich prodejnách se mnohdy vyskytuje nabídka vajec pouze z klecového chovu. Důvodem tohoto stavu je slabá poptávka po dražších vejcích z bez klecového chovu.

Akciová společnost FLOSMAN se zavazuje, že nejpozději do roku 2025 nebude svým zákazníkům nabízet a prodávat ve svých obchodech vejce od slepic v klecích, ale plně je nahradí vejci z bez klecových nebo ekologických chovů. Zároveň budeme apelovat na naše franšízanty v síti FLOP a POTRAVINY CZ, aby následovali našeho příkladu.

V současné době podnikáme kroky k tomu, abychom zajistili trvalou nabídku bio vajec či vajec z bez klecových chovů. Do roku 2025 provedeme postupný tlak na české producenty (dodavatele) vajec, aby nabídka neklecových vajec byla dostatečná. Budeme pracovat s cenou vajec tak, aby byla konkurenceschopná i za cenu nižší marže. Věříme, že tento postup vytváří dostatečný časový prostor pro české producenty, aby přestavěli a upravili své chovy, že tyto kroky napomůžou k lepšímu životu slepic a také v to, že celému procesu bude nápomocná legislativa.

Nenašli jste odpověď? Napište nám

  Síť českých potravinářských prodejen v jižních, západních, středních Čechách, na Vysočině a jižní Moravě.

  FLOSMAN | POTRAVINY CZ | DOBRÝ VÝBĚR

  Adresa, kontakt:

  FLOSMAN S.R.O.
  CHÝNOVSKÁ 1917/9, TÁBOR 390 02

  TEL.: 381 791 325
  E-MAIL: info@flosman.cz

  Sociální sítě: